دوشنبه 4 دی‌ماه سال 1391
http://s3.picofile.com/file/7595935050/06.jpg
 • نیک نهاد : گروه سینما شهرزاد بزودی فیلم 'گفتگوی منتشرنشده ی ژاله ' را اکران عمومی خواهد کرد .
  سینمای کوتاه نیازمند است به خودکفایی برسد .
  ما دیگر انتظار هیچ حمایتی از سوی ارگان صدا و سیما نداریم
 • خبرگزاری مهر: موسس گروه سینمایی سینما شهرزاد از اکران عمومی فیلم کوتاه "گفتگوی منتشر نشده ژاله" در آینده ای نزدیک خبر داد.

  به گزارش خبرنگار مهر،  مرتضی نیک نهاد بعدازظهر شنبه در نشست مطبوعاتی در خصوص آغاز فعالیت این گروه بیان داشت: گروه سینمایی سینما شهرزاد که  فعالیت خود را با ساخت فیلم کوتاه برف در بندر عباس اقا اغاز کرد اینبار با اکران عمومی فیلم کوتاه گفتگوی منتشر نشده ژاله به حضور خود در عرصه هنری رسمیت می بخشد.

  وی ادامه داد: اکران عمومی فیلم کوتاه  که با فروش بلیط  همراه است در ایران مرسوم نیست و شاید این عمل برای اولین بار در کشور اتفاق می افتد.

  این فعال هنری افزود: بسیاری از فیلم های سینمایی خارجی قبل از اکران برای تبلیغ بیشتر فیلم های کوتاهی از پشت صحنه ان پخش و در معرض دید تماشاگران قرار می دهند اما اکران فیلم کوتاه به شکل عمومی در ایران تاکنون صورت نگرفته است.

  نیک نهاد هدف از اجرای این برنامه را رسیدن به خودکفایی از راه اکران عمومی فیلم، تامین هزینه برای ساخت فیلم های بعدی کارگردانانی که هیچگونه حمایتی از انها صورت نمیگیرد و اشنایی هر چه بیشتر افراد با فیلم کوتاه اعلام کرد.

  موسس گروه سینمایی سینما شهرزاد اضافه کرد: پشتیبانی و حمایت ارگانها و نهادها میتواند کمک زیادی به ادامه حیات گروه های هنری در جامعه باشد.

  کارگردان فیلم کوتاه برف در بندرعباس آقا در پاسخ به این سوال که "آیا پیشنهاد همکاری و یا اکران فیلم کوتاه دیگر کارگردانان استان از طریق فعالیت های گروه سینما شهرزاد داده شده است" گفت: پیشنهادهایی در رابطه با اکران فیلم های کوتاه دیگر کارگردانان استان از طریق این گروه که دیدگاهی نزدیک به سینما شهرزاد دارند داده که پس از اکران ژاله در مورد چگونگی اکران آنها تصمیم گیری خواهد شد همچنین این گروه آماده همکاری مشترک با سایر فیلمسازان استان است.

  وی همچنین در باره برنامه های جانبی در نظر گرفته شده در اکران عمومی این فیلم عنوان کرد: برگزاری افتتاحیه،جلسه نقد و بررسی در آخرین روز اکران همچنین نمایش پشت صحنه با حضور عوامل سازنده فیلم از برنامه های جنبی این اکران است.

  این فعال هنری خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است صجبت های اولیه در خصوص اجرای این طرح با ارشاد اسلامی صورت گرفته که این اداره کل امادگی  اولیه خود را اعلام کرده است.

  نیک نهاد تاکید کرد: اجرا و انجام این ایده میتواند فعالیت های هنری و فرهنگی را به سمت خصوصی سازی هدایت و یک سینمایی مستقل از کمک و حمایت های دولتی به وجود بیاورد.

  این فعال هنری خاطرنشان  کرد: در حال حاضر به تعامل ارگان های اداره کل ارشاد برای اخذ مجوز اکران، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری برای انجام تبلیغات شهری و و کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان برای در اختیار قرار دادن محل مناسب برای اکران نیاز داریم.

  نیکنهاد اظهار کرد: اجرای چنین برنامه هایی میتواند به رشد و شناسایی فیلم کوتاه در جامعه کمک کرده و سرآغازی برای فعالیت های گروه های هنری دیگر باشد.

  موسس گروه سینمایی سینما شهرزاد  با اشاره به عدم حمایت صدا و سیما از این طرح خاطر نشان کرد: گروه سینما شهرزاد با این امید که صدا و سیما  به عنوان یکی از حامیان عرصه های هنری در بحث اطلاع رسانی است به پیشنهاد آنها اجازه ضبط صحنه هایی از کار این گروه را داد که با توجه به موضوعات پیش امده و حذف پخش پشت صحنه هایی از کار بدون هیچگونه دلیل قانع کننده ای گروه سینما شهرزاد دیگر انتظار هیچ حمایتی از این ارگان را ندارد.